AVRUPA GÖZ HASTANESİ'NDEN SSK VURGUNU MU?...

12 Kasım 2012 Pazartesi 13:22

CHP'nin "birlikte bir sosyal projemiz yok" diyerek yalanladığı Avrupa Göz Hastanesi'nin sağlık kanunlarına aykırı olarak reklam ve pazarlama faliyetleri yürüttüğü, sosyal güvenlik şemsiyesi altında bulunan ancak ihtiyacı olmayan kişilere göz taraması yaparak SSK'dan haksız kazanç elde ettiği öne sürüldü.. Kendiliğinden başvurusu olmayan kişilerin ayağına giderek bu CHP'nin bir sosyal projesi, sosyal güvenlik şemsiyesi altında bulunan her 50 kişi sosyal güvencesi olmayan 2 kişinin ücretsiz bakılmasını sağlıyacak" denilerek çok sayıda kişiyi göz taramasından geçiren Avrupa Göz Hastanesi'nin bu yöntemle SSK dan büyük gelirler kazandığı iddia edildi... Toplumsal Ses Gazetesi olarak sizlere bu konunun üzerinde duracağımıza dair söz vermiştik..Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Denetleme Kurulu ve sektörde faliyet gösteren diğer sağlık kurumlarınla yapacağımız röportaj ve görüşmeleri önümüzdeki günlerde yayınlayacağız..Bu arada gazetemizle görüşmekten kaçınan Avrupa Göz Hastanesi yöneticilerinden gelecek olan her türlü açıklamaya da tarafsız gazeteciliğimiz gereği sitemizde ve gazetemizde yer vereceğimizi bir kez daha bildiriyoruz...

AVRUPA GÖZ HASTANESİ'NDEN SSK VURGUNU MU?...
banner415

 Konuyla ilgili olarak daha önce yaptığımız haberlerin bir özetini tekrar yayınlıyoruz..

CHP İSTANBUL  İL KADIN KOLLARI YÖNETİMİ ADINA SAĞLIK TARAMALARI KONUSUNDA DUYURU VE AÇIKLAMAMIZDIR
 
Son günlerde, bazı yerel organlarında da yer alan sağlık taraması yaptığımıza dair haberler üzerine bu açıklama ve duyuruyu İstanbul İl Kadın Kolları Yönetimi olarak yapma gereği duymuş bulunmaktayız.  

 

Sağlık Taramaları konusunda Sağlık Bakanlığı mevzuatını bilmekte ve takip etmekteyiz. Herhangi bir alanda veya ilçede sağlık taraması yapmakla ilgili bir kararımız veya projemiz yoktur. Herhangi bir sağlık kuruluşu ile imzalanmış bir tarama programımız da yoktur. Sağlık kuruluşları hizmet verdikleri dallarda tanıtım ve kampanyalar yapıp bunu bizim üyelerimize de sunabilirler.  

 

Elbette, üyelerimizin ve tüm halkımızın daha iyi sağlık hizmetini ücretsiz veya ucuz alabilmesi arzu ettiğimiz bir durumdur. Usul ve esaslara uygunluğu sağlık kuruluşunu bağlamakla birlikte etik kurallar dışında davranılmasına ve hiç kimsenin sağlık konusunda istismarına göz yummamız söz konusu olamaz. İyi sağlık hizmeti veren tüm sağlık kurumlarına eşit mesafede olduğumuzu bildirir saygılar sunarız. 

 

İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı  

Yüksel Çavuşoğlu 


banner416

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HÜLYA HAMARAT 2 yıl önce yorumlandı

bugün akil almaz şeylere şahit oldum ama yorum yazmam engelleniyor anliyamiyorum bunu nasil başarıyorsunuz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HÜLA HAMARAT 2 yıl önce yorumlandı

buraya anliyamadiğim bir nedenle yorumu yazarken kendiliğinde kesiliyor ve yazamiyorim bunun nedeni nedir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hasan 3 yıl önce yorumlandı

avrupa göz bunu hep yapıyor insanlar perişan şimdi elazığda açıyorlarmış ama elazığ insanıbunu yemez

0 Kişi beğendi.